top of page
Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Що варто знати про Тіма Волса, напарника Камали Гарріс


Радикальний ліберал-соціаліст, прихильник мігрантів-нелегалів, абортів на пізніх термінах і дозволу вживати маріхуану. Губернатор Міннесоти, оази для BLM та неповнолітніх, що бажають змінити  стать. Останнє офіційно, на рівні підписаних Волсом законів штату. Віртуально зустрічався з В.Зеленським і особисто  з послом України в США О.Маркаровою. Ще вияви підтримки Києву – дописами в соцмережах, з правильними фразами, витриманими в дусі генеральної лінії партії. “Демократичної“ США, від якої балотується у віце-президенти, вибір Камали Гарріс.


 

Проповідник любові


Компромісна фігура на тлі інших кандидатів у її напарники – взяти хоча б Джоша Шапіро, губернатора Пенсильванії, що прославився антиізраїльськими висловами, одного з недавніх фаворитів Камали. Відкрито підтримав пропалестинські виступи студентів американських вишів як “здорові й корисні“. Та одразу ж відрегували багаті представники єврейської громади США, спонсори “демократів“, припинивши донатити на кампанію. І замість Шапіро Гарріс обрала 60річного Волса.


В українських ЗМІ підхопили позитивну іміджеву агітку про кандидата на другу особу в США – колишній військовий, вчитель, теж у минулому, тренер футбольної команди. Простий  у спілкуванні, приязний сивий пан, знайомий з проблемами американської глибинки.


Однією з них, вочевидь, цілком серйозно вважає потребу хлопців-школярів у гігієнічних тампонах та прокладках. На випадок менструації, якої в них, взагалі-то, не буває. Починаючи з травня минулого року згаданими засобами забезпечені – за державний кошт, звичайно – чоловічі вбиральні у школах Міннесоти, разом із жіночими. Губернатор Волс підписав відповідний указ, який старанно уникає слів “жінка” чи “дівчинка”, зате дбає про “школярів з місячним циклом”. Та це далебі не єдине, що Тім зробив для торжества гендерного порядку денного.  


Так само минулорічної весни губернатор затвердив те, що мовою офіційних документів називається “гендерно-підтверджувальною медичною допомогою”. Або ж безборонне надання підліткам блокаторів статевого дозрівання, здійснення хірургічних операцій зі зміни статі та гормональну терапію. Все перелічене – без необхідності отримати згоду батьків, також без їхнього відома. Ба, більше – державні агенції, які відповідають за медичні страхівки, зобов’язали їх не затверджувати, якщо не охоплюють гендерних операцій.


Під час  підписання указу губернатор Волс виголосив промову: “В нашому штаті нема місця ненависті [до ЛБГТ].  Ми проповідуємо любов і прийняття”.

В церемонії тоді взяла участь 12річна дитина – трансгендерна дівчинка Гілді Едвардс. Молодша  на п’ять років від губернаторового сина Гаса, зараз йому 17. Його старшій сестрі Гоуп (Надія в перекладі українською) – 23. Їхня мама Гвен, як і тато Тім – теж вчителька, англійської. (З дітьми - на фото внизу - ред.).


І так уже склалося, що котрий рік поспіль початкові школи Міннесоти під проводом Волса демонструють одну з найгірших статистик в країні – половина молодших учнів заледве може читати.



Заслуги з минулого


Мешканці Міннесоти напевне вдячні своєму очільникові не лише за гендерне законодавство – ковідні обмеження під час пандемії в цьому штаті були чи не найсуворішими. Громадяни повинні були носити медичні маски не лише в приміщеннях, але й назовні. Також їх заохочували доносити на друзів чи знайомих, коли ті не дотримувалися приписів. Як-от, збиралися компаніями в когось вдома. Щоб повідомити про порушників “куди треба”, з ініціативи адміністрації Волса навіть створили “гарячу лінію”. Наслідки, щоправда, були й несподіваними – чимало міннесотців почали прикрашати свої обійстя промовистими плакатами: “Я не “стукаю” на сусідів, що влаштували вечірку!“.


Інша "ковідна творчість" губернатора коштувала бюджетові дорожче. Волс запропонував платити “нагороду героїв” медичним та іншим працівникам, що опинилися на передовій пандемії. Пізніший аудит виявив численні порушення – гроші “отримали” тисячі  небіжчиків, і лише 60% громадян мали право на винагороду.

Тим часом, відділ освіти штату Міннесота якось прогледів ні багато, ні мало – півмільярда доларів, що передбачалися для малозабезпечених дітей. Керівники неурядової організації за назвою “Нагодувати майбутнє” натомість придбали для себе чимало предметів розкоші на гроші, виділені на харчування дітей. Скандал вихлюпнувся на сторінки місцевих ЗМІ,  але серйозніших наслідків, ніж розголос, для причетних не мав. Губернатор уникав його коментувати.


Так само волів не поспішати, коли палав Міннеаполіс, найбільше місто штату, розтрощене протестувальниками з BLM в травні 2020го. Після того, як від рук поліцейських загинув колишній наркоман та злочинець Джордж Флойд. Натовп “борців за права” грабував магазини і палив цілі вулиці, а законослухняні громадяни боялися вийти назовні й тремтіли в своїх домівках. Тим часом, Волс все не підписував виконавчого наказу про розгортання дій Національної гвардії, яка могла запобігти безчинствам. Сталося це тільки наступного дня, коли половина мегаполіса виглядала, наче після війни.


За іронією долі, саме в ті тривожні дні майбутня шеф Волса, Камала Гарріс ,проводила в Інтернеті збір коштів на порятунок від тюрми мародерів, яких встигла схопити поліція. Її працівників у Міннесоті досі бракує, з 2020го звільнилися 40% поліцейських.



Радикал і трiшки “ухилянт”


Втім, навіть вигляд охопленого вогнем міста не спонукав губернатора відійти від “демократичної” мантри про необхідність обмежити приватних власників зброї, хоч право володіти неє є фундаментальним у США. Волс стабільно опиняється в списку тих, хто підтримують найрадикальніші пропозиції “демократів” щодо “не пущать” і “позбавляти ліцензії”.  


Те саме щодо інших “покращень”, пропонованих однопартійцями. Як-от: надавати безкоштовні водійські права нелегалам та виборчі – засудженим злочинцям, також тим, які не є громадянами США. Дозволяти аборти включно до моменту народження дитини і легалізувати маріхуану.


Свого часу також підписав закон про обов’язковість вивчення “критичної расової теорії” педагогами загальноосвітніх шкіл та вишів.


Все це Тімові пригадали буквально протягом годин після того, як Гарріс оголосила його своїм кандидатом у віце-президенти. Не обминули нагоди поділитися спогадами й колишні військові побратими Волса, старші сержанти у відставці Томас Берендс і Пол Герр. У відкритому листі, надрукованому у Фейсбуці, повідомили, що “Тім ніколи не брав участі в бойових діях… Попри те, що обіцяв бути зі своїм батальйоном під час кампанії в Іраку в 2005му, саме напередодні відрядження туди несподівано для всіх подав у відставку. Він зрадив наш батальйон польової артилерії, залишив його без старшого унтер-офіцера у критичний момент”, –  підсумували Берендс і Герр.


Волс уже встиг відреагувати заявою, що “нікого не зраджував” і завжди чесно служив своїй країні.


 

Українське питання


Вітчизняні ЗМІ, тим часом, упевнені, що Волс – це “друг України”. На користь цієї тези видання Kyiv Independent пише, що на території Міннесоти розташовані аж два оборонних підприємства. А саме “аерокосмічної  компанії Northrop Grumman, що допомогла виготовити безпілотники та боєприпаси для України, і завод британської  BAE Systems. Він допоміг виробляти запчастини для гаубиць, наданих Україні”.  

Звучить, щонайменше, наївно, бо військові замовлення аж ніяк не належать до юрисдикції губернатора штату, ці питання вирішуються на рівні уряду. Волс також жодним чином не може впливати на збільшення оборонних потужностей на користь Києва. Тим більше, що ніколи не був зауважений у лобіюванні більших постачань зброї Україні чи відновлення лендлізу.


Зате в озвучуванні протокольних істин – так. Після підписання сільськогосподарської угоди  між Міннесотою і Чернігівською областю: “Як тільки ми виженемо росіян, у нас буде певна співпраця. Це справді важлива демонстрація дружби та справді важлива демонстрація зв’язків”.


Ключове слово тут не “як тільки, а “демонстрація”. Гарних намірів, що їх так люблять чути в Україні. Там навряд чи знають про Волсів закон “про чисту енергію”. Згідно з ним “до 2040 року електричні підприємства повинні отримувати 100% електроенергії з безвуглецевих джерел”. Іншими словами, продовження політики адміністрацїї Байдена, в т.ч. у боротьбі з видобутком нафти та інших енергоносіїв у США. Завдяки чому зросли і продовжують ціни на нафту російську, а відтак рф отримує все нові кошти на війну в Україні.


Авжеж, Волс їй великий друг.




Людмила Пустельник, Global Village Home


0 comments

Comments


bottom of page