top of page
Writer's pictureLyudmyla Pustelnyk

Українські активи Джорджа Сороса під час війни


Стають особливо актуальними на тлі нищівної поразки "демократів" на виборах у США. Йдеться, несамперед, про представництва міжнародних фінансових структур у Києві, що отримують прибутки від війни. А також вітчизняних ЗМІ та політиків, яких роками фінансує мільярдер. Деякі люди та гроші Сороса в нашій країні - що вже зробили й до чого готуватися.



Програли в Америці, але не в Україні - JPMorgan, Black Rock та інші


Згадані світові магнати та їхні керівники чимало висловлювалися на підтримку України, ба більше - збираються її відбудовувати після війни з допомогою інвестицій, відповідний меморандум підписали із президентом В.Зеленським. Одночасно отримуючи мегаприбутки від виробництва зброї - ось такий цинічний конфлікт інтересів. Тобто, безпосередньо зацікавлені, щоби зброя використовувалася, а війна - продовжувалася. Крім того, обидві компанії щільно пов'язані з мільярдером Соросом. Та про все за порядком.


Гьоргій Шварц, справжнє ім'я Джорджа Сороса - історичний донор американських демократів. На 120 млн. доларів проспонсорував виборчу кампанію Джозефа Байдена 2020го. Так само був одним з головних гаманців Камали Гарріс у 2024му. Цього року, проте, інвестиція виявилася вкрай невдалою.


Подібно для Джеймі Деймона (на фото нижче), президента фінансового гіганта JPMorgan, і собі мільярдера, але не такого, звісно, калібру, як Джордж. "Демократів" США підтримує давно, в адміністрації Гарріс, якби стала президентом США, готувався очолити міністерство фінансів (Jamie Dimon Privately Supports Kamala Harris. He Just Won’t Say So. - The New York Times). Не судилося.


Його структрура, JPMorgan - це, по суті, держава в державі, глобальний вплив важко переоцінити. В Україні разом з іншими гігантами, Black Rock та McKinsie, має відповідати за післявоєнне відновлення. Будуть залучати та розподіляти ініестиції, про це чимало писали у вітчизняних та міжнародних ЗМІ (BlackRock, JPMorgan and McKinsey working on Ukraine reconstruction bank) .



Менше, натомість, згадували, що одним з фактичних власників JPMorgan є Дж.Сорос. Навесні цього року "купив нову позицію в найбільшому американському кредиторі JPMorgan Chase з 34 500 акцій на суму $6,9 млн доларів", як повідомляв Reuter's (Soros Fund Management dissolves NYCB stake, adds Goldman Sachs, JPMorgan in first quarter | Reuters). Отже, свій прибуток від вливань в Україну, напевне неабиякий, мільярдер отримає.


Точніше, його син Александр, спадкоємець імперії та завсідник Офісу президента України. Лише протягом 2024го офіційно зустрічався з Андрієм Єрмаком чотири рази. Темою зустрічей традиційно називали "розбудову демократії".


Провідні ЗМІ так само обминули увагою фінансову участь JPMorgan та Black Rock в роботі американського військово-промислового комплексу. Іншими словами, вони є бенефіціарами війни.


Зокрема, фонд акцій JPMorgan інвестував 1.62 міляьрда концернам Eaton Corp PLC та Northrop Grumman Corp. Виробникам, серед іншої, ядерної зброї, касетних мін та білого фосфору. В обох військових підрядників вклали по 691,04 млн. доларів та 625,26 млн. доларів відповідно.


Ще 307.15 млн. - в компанію Howmet Aerospace Inc, що виготовляє військовий авіатранспорт, радарні установки та інженерне забезпечення для військової техніки. Це підсумовує аналітичний ресурс Weapon Free Funds ("Кошти, вільні від зброї", відстежує участь великого капіталу у ВПК JPMorgan U.S. Equity Fund | Weapon investments | Weapon Free Funds).



Щоправда, на тлі своїх колег з Black Rock JP Morgan виглядають навіть скромно - ті інвестували у ВПК, його провідних у світі виробників, ні багато, ні мало - 77,49 мільярдів доларів (BlackRock/iShares | Weapon Free Funds).


Із Дж.Соросом Black Rock пов' язані через Vanguard Group, той придбав 175 000 їхніх акцій на суму $21,3 млн. доларів (George Soros: 3 Vanguard Group - Vanguard Financials ETF transactions).


Своєю чергою, Vanguard Group контролює в Black Rock частку в 8.92%, що дорівнює 13,215,837 акцій вартістю $10.4 мільярдів доларів (BlackRock Shareholders: Who Owns the Most BLK Stock in 2024?).


Уся трійка - Сорос, Black Rock та JP Morgan - присутні в Україні роками. Представників кожного завжди тепло приймають на урядовому рівні.


Не порівняти з батьківщиною Сороса, Угорщиною, де його вважають “загрозою для державності”. Політичний клімат для мільярдера виявився настільки несприятливим, що йому довелося майже повністю згорнути свою діяльність в рідній країні.





Потрібне підкреслити: "Україна для: українців, африканців, азійців"


Національна держава - це те, що категорично не подобається Соросу. В січні 2021го виділив цілий мільярд на "найважливішу справу свого життя, програму боротьби з поширенням націоналізму". Гроші розподілили на відповідні освіту та дослідження через мережу університетів його фонду "Відкрите суспільство", як повідомляв Forbes (AI Data Pipeline: The Solidigm Advantage 15).


Вдома в Сороса цю "справу життя" не оцінили: в 2018му офіційний Будапешт прийняв низку законів, відомих як "Стоп Сорос".


Так само небажаним він є в Ізраїлі, Туреччині, Італії - "завдяки" міграційній політиці, яку намагався втілювати через підконтрольні неурядові об'єднання та ЗМІ.


Протилежна картина в Україні, де на ідеї Сороса працюють цілі покоління політиків. Більшість із них у недалекому минулому - громадські активісти, чиї організації отримали фінансування фонду “Відродження”. Як-от, нардепка від “Голосу” Леся Василенко, діячка руху “Чесно”, спонсорованого грантами Сороса.


Або теж нардеп, “слуга народу” Ярослав Юрчишин - керівник НДО “Транспаренсі Інтернешнл-Україна” , і собі відомого споживача Джорджевих грошей. Подібних прикладів, членів Кабінету міністрів чи парламентів різних скликань, сьогодні спокійно набереться кілька сотень.


Тож якщо термін “соросята” можна вважати відносно новим, самі вони в Україні мають, принаймні, 30річну історію.


А згадані Василенко та Юрчишин є серед ініціаторів скандального законопроєкту №11405 "Про удосконалення порядку працевлаштування іноземців в Україні" від 15.07.2024”. Про нього також повідомляв цей сайт (https://www.globalvillagehome.net/post/%D1%83%D1%80%D1%8F%D0%B4-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D1%83%D1%94-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%B2%D0%B8%D1%85%D1%96%D0%B4%D1%86%D1%96%D0%B2-%D0%B7-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%8C%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%83). Стисло: документ, щойно стане законом, створить в Україні привабливі умови для вихідців з країн “третього світу”. Разом із цілою низкою ризиків, з якими вже зіткнулися європейці: зростання рівня злочинності за рахунок прибулих, їхнє небажання інтегруватися в місцеві культури, вже не згадуючи про тягар на бюджет.


Але саме таким, вочевидь, уявляє майбутнє післявоєнної України Дж. Сорос. Свій ідеал новітньої європейської цивілізації він ще 2015го виклав у програмній статті “Реконструкція системи притулку”.


Серед “рекомендацій” - країни ЄС щороку повинні приймати не менше мільйона біженців. На кожного з них витрачати по 17000 доларів щороку, протягом перших двох після того, як прибули. Розміщувати саме там, де забажають жити вони. Створити в ЄС “Єдину агенцію міграції та притулку” (Rebuilding the Asylum System by George Soros - Project Syndicate). Або ж посадити на бюджетну європейську шию чималий штат бюрократів задля надання пільг іноземцям коштом місцевих громадян.


Як не згадати в цьому контексті директорку Інституту демографії та соціальних досліджень Еллу Лібанову? Відому, серед іншого, висловлюваннями: “Депопуляція — неминучий сценарій для України. Абсолютно неминучий дефіцит робочої сили. Напрошується імміграція”. “Сюди приїдуть інші люди. Замість українців на цій землі будуть жити інші етноси. Держава в центрі Європи не буде пустелею, хтось обов’язково тут житиме” (Демографія: в Україні буде депопуляція – Лібанова – новини LB.ua - портал новин LB.ua).


Ціна українського питання для Сороса - 365 000 000 доларів, "інвестованих в українську демократію" його фондом "Відродження" за весь період діяльності в нас. Лише минулого року 650 000 000 гривень було витрачено на "підтримку громадянських ініціатив". Цифри повідомляє сайт фонду https://www.irf.ua/en/about/ .



Любі друзі із Держдепартаменту США та уряду України


Не тільки гроші є чинником. Мільярдер має неабияку підтримку також на урядовому рівні. Настільки серйозну, що колишня посол США в Україні Мері Йованович в 2016му "просила" тогочасного прокурора Юрія Луценка не вести слідчих дій проти людей Сороса в Центрі протидії корупції (US Embassy pressed Ukraine to drop probe of George Soros group during 2016 election ).


Генпрокуратура зацікавилася ймовірно нецільовою витратою Центром 4.4 мільйонів доларів, які надійшли зі США. Але нікого до відповідальності так і не притягли. Як розповів Луценко виданню The Hill, посол Йованович вручила йому список з прізвищами керівника Центру протидії корупції та кількох депутатів Ради, що їх належало не турбувати слідством.


Далі цитата із The Hill: "Виявляється, група, яку розслідували українські правоохоронці, співфінансувалася адміністрацією Обами та ліберальним мегадонором Джорджем Соросом. І це була співпраця з агентами ФБР, які розслідували бізнес-діяльність тодішнього керівника кампанії Трампа Пола Манафорта з проросійськими діячами в Україні.


Непрямий меседж для українських прокурорів був чітким: не націлюйтеся на Центр протидії корупції посеред президентських виборів в Америці. На яких Сорос підтримував Гілларі Клінтон, щоб замінити іншого фаворита Сороса, Барака Обаму, як заявили українські офіційні особи".


Останні все життя були прихильними до Сороса-батька. Тож суверенна країна в центрі Європи може офіційно вважатися величезним полігоном для його та діяльності "демократів" США. Сьогодні наша влада так само охоче вітає Джорджевого сина Александера. Той не залишається в боргу, передав мільйон доларів з хазяйського плеча фондові Олени Зеленської "United24".


Її чоловік Володимир чотири роки тому і за два до великої війни, в 2020му, назвав у розмові з журналістами "вплив Сороса на Україну перебільшеним". Тож мільярдерове "неперебільшення" продовжується.



Людмила Пустельник, Global Village Home





0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page