Meta припиняє свою програму перевірки фактів у Сполучених Штатах і замінює її нотатками спільноти/. Подібно до системи, яку використовує платформа X, що належить Ілону Маску. Про це Meta компанія 7 січня - повідомляє видання The Epoch Times.
"Після обрання нового президента Дональда Трампа в 2016 році, Meta розпочала програму перевірки фактів. Треті сторони зачіпали низку тем, що призводило до видалення чи позначення публікацій "неправдивими". Це викликало чимало нарікань користувачів мережі.
"Настав час повернутися до наших витоків щодо свободи самовираження у Facebook та Instagram", — сказав генеральний директор Meta Марк Цукерберг у відео.
Фактчекери "стали надто політично упередженими та знищили більше довіри, ніж створили, особливо в США", — сказав Цукерберг.
Тепер щодо "нотаток спільноти": вони базуються на відгуках користувачів. Нотатки, які набрали певну кількість голосів людей з різними ідеологіями, відображаються під публікаціями. "Примітки дають можливість спільноті вирішувати, коли публікації потенційно вводять в оману та потребують додаткового контексту, а люди різних точок зору вирішують, який контекст корисний для інших користувачів", — сказав Джоел Каплан, директор із глобальних справ Meta у своєму дописі в блозі від 7 січня.
Meta, якій належать Facebook, Instagram, Threads і WhatsApp, також спрощує свою політику щодо змісту. Видаляючи правила, пов’язані з такими темами, як імміграція та стать. За словами Цукерберга, ці правила "просто не відповідають загальноприйнятому дискурсу": "Те, що почалося як рух за більшу інклюзивність, все частіше використовувалося для придушення думок і людей з різними ідеями. І це зайшло занадто далеко".
Пізніше він додав: "Я хочу переконатися, що люди можуть ділитися своїм досвідом і переконаннями на нашій платформі»".
Хоча Meta діятиме так само, коли мова про серйозні порушення щодо таких тем, як наркотики. Компанія діятиме проти публікацій, які вважаються несерйозними, лише тоді, коли люди повідомлятимуть про них. У минулому Meta використовувала свої системи для сканування платформи на наявність порушень і вживала заходів проти публікацій, які порушували її політику. За словами Цукерберга, ці зміни призведуть до того, що "буде видалено менше поганих дописів, але також зменшаться випадкові видалення, оскільки були допущені помилки".
"Навіть, якщо вони випадково цензурують лише один відсоток публікацій, це мільйони людей. І ми досягли точки, коли забагато помилок і забагато цензури", — сказав Цукерберг.
Meta в основному припинила показ політичного контенту користувачам, посилаючись на відгуки користувачів.
"[Ми] не будемо заздалегідь рекомендувати контент про політику на платформах рекомендацій в Instagram і Threads", — заявила компанія в 2024 році. За словами Цукерберга, нещодавно люди говорили представникам Meta, що хочуть бачити більше політичного контенту, тому Meta поступово повертатиме його у канали.
"Ми не хочемо вставати між людьми та публікаціями, які вони можуть вважати цінними. І після випробування різних підходів до політичного контенту за останні роки ми почнемо розглядати його більше як інші типи контенту на наших платформах", — сказала Мета в заява. Це включає в себе рекомендації політичних публікацій користувачам, які подають сигнали, що хочуть бачити такий контент".
Meta також переносить свою команду модераторів контенту з Каліфорнії, де знаходиться штаб-квартира компанії, до Техасу. За словами Цукерберга, є надія, що зміна допоможе відновити довіру до команди.
Цукерберг, який нещодавно зустрічався з Трампом, також сказав, що Мета працюватиме з обраним президентом. Щоб дати відсіч урядам у всьому світі, які прагнуть цензурувати людей, включаючи комуністичну партію Китаю. Цукерберг сказав, що під час адміністрації Байдена було важко, тому що навіть уряд США виступав за цензуру. Це, за його словами, "підбадьорило" інші уряди.
"Я з нетерпінням чекаю цієї наступної глави", — сказав Цукерберг (Meta Ends Fact-Checking Program in US, Introduces X-style Community Notes | The Epoch Times).
Серед найвідоміших фактчекерських команд України - StopFake при Києво-Могилянській школі журналістики, VoxCheck, що працює в партнерстві з українським Forbes, проєкти "Брехунець" та "Нота Єнота". Всі перелічені головною метою своєї діяльності називають "протидію російській дезинформації".
,
Global Village Home
Фото: https://teknologi.id/
Comments