top of page

Подорож із Заходу на Схід часів війни

Writer: Lyudmyla PustelnykLyudmyla Pustelnyk


Їхав я зі Львова, повертався на рідну Сумщину. Місце номер 8, горішня полиця. Дякувати нашим "ефективним" менеджерам "Укрзалізниці", дивно, що взагалі зміг квиток купити. Але мова не про це .


Отже, до купе зайшов першим. Закинув наплічника нагору та й всівся біля вікна з надією що буду їхати сам-один. Але через кілька хвилин зайшов ще один пасажир, Слава.


- СЗЧ, - представився.


- Тобто? - Не зрозумів я

- Повертаюся на службу після СЗЧ, - пояснив хлопець років тридцяти . Одягнений був у цивільне, але наплічника мав явно військового. Якось одразу , за кілька хвилин? Слава-СЗЧ розповів про себе майже все: де народився , де хрестився і чому розлучився ...


Самовільне залишення частини, СЗЧ, він здійснив з Чернігівської області, де проходив службу на посаді кінолога. Навіщо пішов? Він не знає. В бойових діях участі не брав , "дідівщіни" в його частині нема, командири адекватні.


І тут до купе зайшло мініатюрне диво жіночої статі в армійському однострої та з величезним теж армійським наплічником. На ньому теліпався якийсь рожевий пухнастик - м'яка іграшка , схожа одночасно й на кролика, й на бегемота.


- Іванка, - відрекомендувалась дівчинка років двадцяти.


- Слава. СЗЧ.


- Богдан - це я.


Іванка стягла з плечей того мішка , запхала його під нижню полицю і оголосила нам що йде на перекур. Ще через хвилину до купе зайшла точна копія відомого "зеленого" депутата, Василя Вірастюка.


- Васілій, - привітався російською кремезний чоловік.


Потяг рушив. Слава-СЗЧ розповідав, вже вкотре , як йому важко живеться, маючи на увазі свій борг в 79 мільйонів гривень (!!!). Отримав його завдяки лише тому, що в нього в макітрі тирса. А Васілій, весь час говорячи російською, не відривався від телефона - домовлявся з одними друзями про сауну , з іншими про риболовлю, і з партнерами по бізнесу, аби ті, нарешті , заплатили "за простій тих вагонів".


- А чому Ви не в армії ? - звернувся Слава до Васілія.


- Інвалід я! - Зареготав той.


- Зрозуміло... Я так бачу, що Ви серйозний дядько . Можете мені чимось допомогти , щоб заробити грошей?


- Повертайся до армії , йди на "передок" - там , кажуть , добре платять! - Знову зареготав Васілій.


За Козятином Васілій вийшов. А ми поїхали далі. Після Києва вийшов і Слава-СЗЧ. Зараз навіть не знаю чи живий він, бо , можливо, теж був у тому таборі, куди прилетіла кацапська ракета під час дурнуватого "построєнія"...


В Києві до нас приєднались весела, доброзичлива жінка та іноземець азійської зовнішності. Жінку звати Ніна , вона їхала по справах фірми , в якій працює, до Харкова.


Іноземець довго сопів, намагаюсь застелити свою постіль , потім , показуючи на всій телефон і зарядку до нього , жалібно промовляв англійською "power , power " . Іванка пояснила йому (з'ясувалося, володіє доволі пристойно англійською), що наш вагон, хоч і купейний, але дуже старий і поганий . Тому працююча розетка може бути хіба що в купе провідника . Але навіть у службовому купе розетка не працювала. (Привіт вам, "ефективні" камишини та лященки!).


Іванка порадила іноземцю тепер, в Україні, завжди мати при собі павербанк. Хлопець подякував українською.


Прокинувся я вже після Конотопа . Тихенько сходив умитись , замовив у провідника подвійну каву і тихенько розбудив Іванку . Нам з нею на одній станції виходити . Наші супутники теж прокинулись. Іноземець дістав зі своєї торби якусь булку і почав її жадібно їсти . Мені було дуже цікаво - хто він і що тут робить ? Тому не втримався і запитав, ось що почув:


- Мене звати Чень , я з Китаю. В Україні вчуся, зараз на ординатурі . Їду до Сум , а потім ще треба до Харкова.


- І тобі не страшно? Ти розумієш, що зараз їдеш у бік бойових дій, туди, де щодня стріляють?


- Якщо вам , українцям , не страшно, то чому я повинен боятися?


- Ну , я на роботі - служу в ЗСУ, а Богдан живе за 8 км від кордону з виродками, - відповіла Іванка.


Чень: - Я дуже пишаюся що зараз в Україні і знайомий з мужніми українцями особисто! Ви нічого не боїтеся!


Добре, друже, good luck!


Після Ворожби ми з Іванкою вийшли . Її зустрічала посестра на автівці, дівчата люб'язно погодились мене підвезти. В небі висів кацапський дрон-розвідник, десь бахкали вибухи, і було холодно - отже, я дома. А потяг 46 поїхав далі.


Богдан Пилипович, м. Суми




Comments


© 2023 by Site Name. Proudly created with Wix.com

bottom of page